מדפסת תלת מימד חומרים

מדפסת תלת מימד חומרים

כדי להשתמש במדפסת תלת מימד יש צורך להשתמש בחומרים ייעודיים לכך. קיימים מגוון חומרים למדפסת תלת מימד אך המרכזיים והאיכותיים שבהם הם Polylactic Acid – PLA  ו – ABS – Acrylonitrile Butadiene Styrene.

Polylactic Acid – PLA

זהו פולימר טרמו פלסטי אשר מיוצר על בסיס תירס. זהו חומר ידידותי לסביבה והוא מתכלה. מדובר בחומר שהוא בעדיפות גבוהה מכיוון שהוא מסוגל לבצע עיבוד קל. חומר זה מצליח לחבר את כל הרבדים באופן מעולה ובקלילות. כל אחד מהדגמים יוצא באופן מדויק, הוא מאפשר שימוש בפיגמנט גבוה מאד תוך שילוב כל הספקטרום של הצבעים והוא גם זוהר בחשיכה. 

השימוש בפולימר זה יוצר דגמים חזקים ועמידים, אך הם אינם גמישים ולכן קיים סיכוי שהם יישברו. יש דגמים אשר הם מעוגלים בפינות שלהם וזאת כיוון שבחום של 45 מעלות, המודלים מתחילים להתעוות בחום זה שהוא גבוה עבורם. לכן ההמלצה היא להנמיך את רמת החום ל – 40 מעלות כדי לא ליצור את השינויים הללו. 

האידאלהוא טמפרטורה של משטח העבודה שתהיה 60 מעלות והטמפרטורה של ההדפסה – 190-210 מעלות.

ABS – Acrylonitrile Butadiene Styrene

פולימר שהוא חומר טרמו פלסטי שמבוסס על נפט. זהו אחד מהפילמנטים שמשתמשים בו הרבה כיוון שמשקלו הוא קל, הוא עמיד וגמיש ולכן מתאים מאד ליצירת כלים שונים. בתום עבודת הדפסת 3D למשל קל מאד להסיר את התמיכות וזאת לעומת השימוש בפיגמנטים אחרים.

קל לשייף חומר זה באמצעות אצטון והוא נחשב חומר קשיח יחסית לעומת PLA כיוון שהוא מתקרר מהר ולכן משנה את נראותו. 

כאשר ממיסים את החומר, האדים משתחררים ומכיוון שהנפט הוא אחד ממרכיביו, הוא מסוכן לנשימה לפרקי זמן ארוכים ולכן עובדים אתו באזורים מאווררים בלבד.

השאר תגובה