באילו מקרים כדאי לבצע פתיחת חברה בע"מ אונליין?

פתיחת חברה בעמ אונליין

חברה בערבון מוגבל, או בקיצור חברה בע"מ, היא ישות משפטית נפוצה מאוד. הקמת חברה שכזו הינה תהליך פורמלי שחשוב לבצע באופן מסודר ומאורגן, וכדאי לדעת שניתן לבצע זאת גם באופן מקוון.

היתרונות והחסרונות של חברה בע"מ

פעילות עסקית כחברה בע"מ במקום כעוסק מורשה מתאפיינת במספר יתרונות משמעותיים. בפרט נהנים בעלי החברה מהגנה משפטית יקרת ערך, שכן האחריות שלהם מוגבלת ואי אפשר לתבוע אותם אישית על חובות של החברה (פרט למקרים ספציפיים ובפרט אם התנהלו בחוסר תום לב). סיבה טובה נוספת לבצע פתיחת חברה בע"מ אונליין או באופן לא מקוון היא הרושם הרציני שמותירה חברה שכזו על לקוחותיה. בחלק מהמקרים ישנה תועלת גם בהיבט המיסוי.

מצד שני כדאי לקחת בחשבון שעל-מנת להפוך לחברה בע"מ נדרש רישום אצל רשם החברות, תשלום אגרה שנתית לגוף זה, וכן עדכונו במקרים שונים כמו למשל שינוי כתובת חברה.

אילו מסמכים נדרשים כדי לפתוח חברה בע"מ?

על-מנת לבצע פתיחת חברה בע"מ אונליין יש צורך בתקנון (שמפרט מיהם בעלי המניות, מהו החלק של כל אחד מהם, מהי האחריות של כל בעל מניות ומהן מטרות החברה), בתצהירים של בעלי המניות וכן של הדירקטורים שמונו לחברה, וב-3 חלופות לשם החברה (שכן ייתכן שהשם המבוקש הראשון כבר תפוס). את כל המסמכים יש להגיש לרשם החברות, בצירוף טופס הבקשה עצמו שכולל פרטים טכניים אודות החברה כמו למשל כתובת (כשבאופן טבעי שינוי כתובת חברה אפשרי בכל שלב, ובקלות).

מה עוד כדאי לדעת לקראת פתיחת חברה בע"מ אונליין?

המלצה נוספת לקראת פתיחת חברה בע"מ אונליין היא לגבש הסכם מייסדים, ורצוי לעשות זאת בעזרת עורך דין מנוסה בתחום. חשוב להבין כי התקנון לא מפרט את היחסים בין בעלי החברה, ועל כן עלולים להיווצר לאורך הדרך המשותפת קונפליקטים וחילוקי דעות. הסכם מנוסח בקפידה, ברור ומדויק מבהיר לכל השותפים מהן הזכויות והחובות של כל אחד וכן כיצד אמורה להתנהל החברה במצבים שונים.

עוד כדאי לקחת בחשבון כי שינוי כתובת חברה מתבצע דרך שינוי תקנון ההתאגדות שלה.

השאר תגובה