עמדת טעינה לרכב חשמלי – כמה זה עולה ?

מתלבטים האם כדאי לרכוש רכב חשמלי, אך לא בטוחים מהן העלויות הסופיות שלו? גם אם כבר ביררתם את טווח המחירים לרכב ומצאתם חברות או דגמים שמתאימים לכם, ואתם יודעים מהו שיעור המס שייגבה עבור הרכישה ואפילו לקחתם בחשבון את כל ההוצאות הנלוות לכך כגון עמלות רישוי, בדיקות ושערי המרה (במידת הצורך), חשוב שתקחו בחשבון סעיף תקציבי אחד נוסף, והוא הקמת עמדת טעינה לרכב חשמלי בביתכם.

מה חשוב לדעת על הקמת עמדת טעינה לרכב חשמלי?

כשמדובר בהקמת עמדת טעינה לרכב חשמלי ראשית, חשוב לדעת כי אם אתם גרים בבנין נכון להיום וכל עוד לא חלו תקנות רשמיות לכך על פי חוק, יש צורך בהסכמתם של כל תושבי הבנין להקמת עמדת הטעינה. עם זאת, במידה וכבר קיימות תשתיות מסוימות בבנין (או שיש בתקנון המשותף הסכמה עקרונית על כך), תוכלו להסתפק גם בהסכמתם של רוב דיירי הבנין, ולא 100% מהם. מלבד זאת, חשוב מאד לתכנן את הקמת העמדה באופן סופי רק כשכבר יש ברשותכם רכב, כיוון שלכל רכב חיבור שונה ותאנים מקדימים ייחודיים משלו.

כיצד תדעו מהו התקציב שעליכם לתכנן?

למרות שהעלות הסופית תהיה ידועה במדויק רק לאחר רכישת הרכב, עדיין ישנו טווח מחירים ידוע, וכן תנאים מסוימים המשפיעים על המחיר שאותם ניתן לדעת מראש: עלות התקנת התשתית החשמלית יכולה לעלות עד 1,500-2,000 ש"ח (שירות הניתן על ידי חשמלאי מוסמך, או מטעם חברות הרכב עצמן בחלק מהמקרים), ואילו התקנת העמדה עצמה תעלה לרוב כמה אלפי שקלים בודדים. משתנה נוסף וחשוב מאין כמוהו העשוי להשפיע מאד על המחיר הוא המרחק העתידי שיהיה בין עמדת ההטענה ללוח החשמל של הבית או הבנין, כאשר ההמלצה היא כמובן לנסות להקטין אותו עד כמה שניתן, תוך מעקב אחר כללי הזהירות והחוקים הנהוגים בהקשר זה.

לאחר כל ההכנות והתכנונים, זכרו כי רכישת רכב חשמלי תוזיל לכם עלויות בטווח הקצר והארוך הן מבחינת ההטבות במס וכמובן בהוצאות השוטפות ביומיום. ועם זאת, מדובר בהוצאה שמרבית הישראלים אינם מנוסים בה, ולכן חשוב לתכנן את הרכישה בצורה המחושבת והמדויקת ביותר, כדי לא להיות מופתעים בהמשך וכדי להמשיך ליהנות מהקנייה גם בעוד שנים ארוכות.

השאר תגובה