באיזה שלב פיתוח פטנט יוצא לפועל?

פטנט

פטנט זה למעשה כל המצאה שהגיע מבני אדם או חברה שפיתחה או קידמה תחום מסויים. פטנט יכול להיות מגוון של דברים שונים החל מהמצאה יחודית ששינתה את העולם ועד לשיר או לוגו המזוהה עם חברה או בן אדם מסויים. 

תהליך לא קצר במיוחד

כאשר יש לנו איזה פטנט או המצאה טובה ישנה דרך ארוכה ומספר שלבים מהרגע שהרעיון עלה במוחינו ועד שאותו רעיון יהפוך להמצאה שתצא לפועל. לפני הכל, עלינו קודם לברר האם הרעיון הוא מקורי או שהוא קיים כבר ומוגדר תחת פטנט רשום של מישהו אחר. גם אם בזמן שחיפשנו ניתקלנו ברעיון דומה לפטנט שלנו, אין זה אומר שלא יהיה אפשר לפתח ולהמציא גם משהו משלנו ולהיות מתחרים בענף.

מה עם הכסף?

לאחר שבדקנו כי הפטנט שלנו תקדימי וחדשני יהיה עלינו לגייס כסף או לחפש בן אדם או חברה שתשקיע את כמות כסף שאליה נזדקק בכדי להמשיך ולפתח את הפטנט שלנו ובכדי שיקבל צורה וחיים משלו. לאחר מכן יהיה אפשר להתקדם אל עבר שלב פיתוח הפטנט.

הגיע הזמן לפתח אותו

רק לאחר שביצענו בדיקה מעמיקה ובחנו שאין רעיון או המצאה זהה לשלנו, ולאחר שהבטחנו כי יש לנו מספיק כסף בכדי לפתח את הפטנט כפי שאנו רואים ומוצאים לנכון יהיה אפשר להגיע לשלב שבו יהיה אפשר כבר להתחיל להוציא לפועל את הפטנט שלכם.

מה כולל הפיתוח

שלב הפיתוח יכולל בותכו את השלב המעשי שבו מה שהמצאנו כבר יקבל משמעות אמיתית ויתחיל לעשות את צעדיו הראשנות. שלב זה כרוך גם בהגשת בקשה לבית המשפט שיכיר בכך שהפטנט הוא על שמכם ויעניק לכם את כלל זכויות הפטנט. 

למידע נוסף היכנסו לאתר עורכי פטנטים כץ פרזנטי ושות'

השאר תגובה