מה זה ביטקוין

מה זה ביטקוין

אם עדיין לא שמעתם על הביטקוין, נראה שאתם חייבים לחזור אל כדור הארץ ויפה שעה אחת קודם. מעבר לחגיגה שיש במטבעות הקריפטו, אנחנו מאמינים שתוכלו לעשות איתם הרבה מעבר. אז מה זה ביטקוין באמת? ומתי אתם קונים את הביטקוין שלכם?

מה זה ביטקוין 

אחד הדברים החשובים ביותר שיצאו בשנים האחרונות, אלה מטבעות הביטקוין הייחודיות בשוק העולמי. מעבר לסחרור שהם גרמו מעולם, הם מציעים מגוון רחב מאוד של אפשרויות קנייה שאין לנו ספק שעוד תשמעו עליהם.

עובדות שכדאי לדעת על הביטקוין 

  • הביטקוין, שהושק בשנת 2009, הוא המטבע הקריפטו הגדול בעולם לפי שווי שוק.
  • שלא כמו מטבע פיאט, הביטקוין נוצר, מופץ, נסחר ומאוחסן בעזרת מערכת פנקסים מבוזרת, המכונה בלוקצ'יין.
  • ההיסטוריה של הביטקוין כחנות ערך הייתה סוערת; היא עברה מספר מחזורי תהייה וכיום, היא מהשוות ביותר בשוק הקריפטו
  • בתור המטבע הווירטואלי המוקדם ביותר שעומד בפופולריות והצלחתו הנרחבת, הביטקוין עורר השראה לשלל מטבעות קריפטו אחרים שבאו בעקבותיו.

איך זה עובד 

מערכת הביטקוין, היא אוסף מחשבים (המכונים גם "צמתים" או "כורים") שכולם מריצים את הקוד של הביטקוין ומאחסנים את הבלוקצ'יין שלו. באופן מטאפורי, ניתן לראות בבלוקצ'יין אוסף של בלוקים. בכל בלוק אוסף עסקאות. (קבלו באתר מכללת אפיק מידע נוסף בנושא).

מכיוון שלכל המחשבים שמפעילים את הבלוקצ'יין יש את אותה רשימה של בלוקים ועסקאות, והם יכולים לראות בשקיפות את הבלוקים החדשים האלה מתמלאים בעסקאות ביטקוין חדשות, אף אחד לא יכול לרמות את המערכת.

מי יכול לראות את עסקאות הביטקוין? 

כל אחד – בין אם הוא מפעיל "כורת" ביטקוין ובין אם לאו – יכול לראות עסקאות אלה מתרחשות בזמן אמת. כדי לפרוץ למערכת הבלוקצ'יין, תצטרכו להפעיל 51% מכוח המחשוב המרכיב את הביטקוין.

השאר תגובה