מה זה מחשבון ברוטו נטו?

מחשבון ברוטו נטו

כאשר אנחנו מחפשים אחר עבודה חדשה, או מתעדכנים לגבי מה חדש בלוחות הדרושים, או אפילו רוצים לדעת היכן אנו עומדים במשק מבחינת השכר שלנו – אנחנו מחפשים אחר כלי ממשי שיעזור לנו להבין כמה עובדות לגבי שכר. אחד הכלים שמסייע לנו גם בחיפוש עבודה וגם באינדיקציה לגבי השכר שלנו, הוא מחשבון ברוטו נטו. אבל מה זה בכלל המחשבון הזה? במה הוא מסייע לנו? וכיצד מתפעלים אותו? כל התשובות בהמשך.

מהו מחשבון ברוטו נטו?

מחשבון זה הוא בעצם מחשבון שכר אותו ניתן למצוא בלוחות דרושים, ברחבי האינטרנט ובאתרים שונים שתפקידם לעזור בכל הנוגע לשכר נטו ממוצע במשק. המחשבון הוא מחשבון שעוזר לחשב את השכר נטו לאחר חישוב של כלל ההורדות הקבועות בחוק, כמו הורדות קבועות לביטוח לאומי, הורדות למס הכנסה, הורדות לפנסיה, וכדומה. כדי להיעזר במחשבון כל מה שצריך הוא להזין את השכר שאתם מקבלים ברוטו מהמעסיק (במקום שמורה המחשבון) ולאחר מכן המחשבון יחשב אוטומטית את השכר נטו שאתם מקבלים לחשבון הבנק שלכם. בכך תוכלו לדעת כמה אתם באמת מרוויחים או תרוויחו בעתיד גם מהצעת עבודה שמציעים לכם או מעבודה נוכחית.

אז כיצד מסייע לנו מחשבון מסוג זה?

מחשבון ברוטו נטו מסייע לנו בעיקר להבין מהו שכר הנטו שלנו. מחשבון זה עוזר בשלושה מצבים עיקריים:

  • עזרה לשכירים – לשכירים מסייע המחשבון להבין האם הם משתכרים מספיק, והאם שכר הברוטו שלהם משתלם. המחשבון מסייע להבין האם כדאי לבקש העלאה או לחפש משרה אחרת במידה והשכר אינו מספק.
  • עזרה בחיפוש עבודה – מחשבון זה עוזר בחיפוש עבודה. העזרה מגיעה כבר במודעות הדרושים. מחשבון שכר עוזר להחליט האם לשלוח קורות חיים למשרות המתפרסמות במודעות הדרושים, וזאת לפי שכר המתפרסם אותו מציעים כבר בהצעת העבודה הנוכחית.
  • עזרה בראיונות העבודה – מחשבון שכר מסייע להבין מהו השכר אותו מציעים המעסיקים. מחשבון ברוטו נטו עוזר להבין מהו השכר נטו אותו מציע המראיין בראיון העבודה. באמצעות מחשבון השכר ניתן להתמקח עם המעסיק, לסרב או לקבל את ההצעה.

מחשבון שכר הוא מחשבון קל לתפעול וניתן למצוא אותו באינטרנט, ולתפעל אותו בקלות. נסו ותיווכחו!

 

השאר תגובה