משמורת משותפת ומזונות – דברים שחשוב להכיר

בישראל, כל מי שמתגרש או מתגרשת עליהם לשים לב לפרטים, כמו משמורת משותפת ותשלום מזונות. פרטים אלה חשובים עבור הורים לילדים שנמצאים בתהליך גירושין אשר להם ילדים מתחת לגיל 18 – גיל שבו עדיין יש לכלכל את הילדים ע"י תשלום חודשי קבוע, כמו גם לחלק את זמנם באופן נכון ושווה בין ההורים.

 

מה צריך לדעת על מזונות?

'מזונות' הוא תשלום קבוע שנקבע בעת תהליך גירושין אותו משלם אחד מבני הזוג בהתאם להכנסתו הקבועה ובהתאם להחלטה של בית המשפט. מי שיבחר תהליך גישור יוכל להימנע מהופעה בבית המשפט ויוכל להסדיר את תשלום המזונות בפגישות גישור בלבד.

ע" מדינת ישראל ילדים עד גיל 6 חייבים בתשלום קבוע, בעיקר מהאב שעליו להזרים בכל חודש סכום כסף ראוי לקיום ילדיו, זאת ע"פ שכרו החודשי והכנסות נוספות. במקביל משלם האב את הוצאות הילדים כשהם נמצאים עמו, כשהכול תלוי בהסכמים בין ההורים או בהחלטות של בית המשפט.

 

מה צריך לדעת על משמורת?

משמורת על ילדים נקבעת בדרך כלל בתהליך גישור או בבית המשפט והיא נועדה לעגן בחוזה בין שני הצדדים את הימים ושעות הביקור של הילדים בבית האב או בביתה של האם. המשמורת יכולה להיקבע באמצעות הסכמתם של ההורים או ע"י בית המשפט בהתאם לטענות כאלה ואחרות של עורכי הדין של שני הצדדים.

חשוב לדעת כי תשלום המזונות קשור בעבותות למשמורת ולחלוקתה שכן חייבת להיות התאמה נכונה להוצאות של כל אחד מבני הזוג ולזמן שבו הילדים שוהים בביתה של האם או האב.

כדי להבין יתר אודות מזונות ומשמורת – רצוי להתייעץ עם מגשרת מומלצת שעוסקת בחלוקת משמורת וסיכום דמי מזונות. בהצלחה!

השאר תגובה