האם הרובוטים ישלטו על כל מקצועות העתיד?

שואב רובוטי

אין ספק כי ההתקדמות הטכנולוגית שוברת שיאים כול יום מחדש. אנחנו עדים לשינויים טכנולוגים מרחיקי לכת שספק אם נראו אי פעם על פני כדור הארץ. אחד מהשינויים הדרמטיים המתחוללים לנגד עיננו זה השינוי הדרסטי המתחולל בשוק העבודה. יותר ויותר מקצועות הופכים לנחלתם של הרובוטים ויותר ויותר אנשים מאבדים את מקומות העבודה שלהם. מגמה זו סביר שרק תלך ותגבר ויותר ויותר אנשים יאבדו את מקומות העבודה שלהם. אם אנחנו מתחילים לימודים עכשיו או שמא אנחנו מעוניינים בקריירה שניה אנחנו חייבים לקחת בחשבון את העובדה הזאת ולעשות הכול בכדי למצוא עבודה שתהיה  נוכחת גם עוד 20 שנה. עלינו למצוא עבודה שרובוטים לא ישתלטו עליה ושהיא תהיה ייחודית לבני אדם. זכרו כי מה שנראה לנו היום בטוח אינו כך בהכרח ויתכן בהחלט שאנחנו ניקלע לקשיים עם המקצוע שבו אנחנו עובדים ושרובוטים יחליפו אותנו בשלב כלשהו בקריירה שלנו.

באילו מקצועות אוכל להמשיך לעבוד?

אז היכן סביר שהרובוטים לא יכנסו אל שוק העבודה מה סביר שאנשים ימשיכו למלא? התשובה היא שישנם מקצועות שנראה כי רובוטים לא יוכלו לבצע. כך לדוגמא סביר שאת הפסיכולוג או את העובדת הסוציאלית רובוטים לא יוכלו להחליף וסביר שהם ימשיכו בעבודתם גם בעוד 20 שנה. מקצועות שכן ייעלמו מעולם באופן כמעט וודאי, הם מקצוע נהג המונית וזאת עקב כניסתה של המכונית האוטונומית לשוק. עוד מקצוע שסביר להניח שיעלם מהשוק הוא מקצוע סוכן הביטוח ועוד מקצועות רבים שקצרה היריעה מלפרט את כולם. אם אתם עובדים באחד המקצועות הללו כדאי לכם לחשוב היטב על הסבת מקצוע ועל מציאה של מקצוע חדש שיהיה נחוץ גם בשוק העבודה בעוד 20 ו-30 שנה.

שואב אבק רובוטי – סופה של המנקה?

מקצוע שסביר שיעלם גם כן מהשוק בשנים הבאות הוא תפקידה של המנקה. כבר כיום אנחנו רואים כי שואב אבק רובוטי מחליף חלק מתפקידיה של המנקה וסביר שנראה בעתיד הקרוב כניסה של רובוטים נוספים שינקו ויחליפו את המנקה. כך לדוגמא לא נתפלא אם נראה רובוט שעושה ספונג'ה וכבר כיום ישנם רובוטים המנקים חלונות. כך אנחנו רואים כי מקצוע המנקה סביר שיעלם מהעולם ובמקומה ימלאו את התפקיד הרובוטים. רובוט איכותי יבצע את תפקיד המנקה בצורה הטובה ביותר ויעלה לנו פחות כסף מהפעלתה של המנקה וזוהי נקודה חשובה ביותר היכולה להועיל לנו מאוד.

השאר תגובה