מה מקצוע העתיד?

פיתוח מוצר

 

לא ירחק היום ורובוטים ישתלטו על מרבית העבודות שלנו. בעבר להיות נהג מרכבה של סוסים זה היה דבר נחשב ביותר, אך מרגע שהמכוניות נכנסו לחיינו מקצוע זה נעלם מהעולם. כמו שסביר שיקרה לנהגי מוניות מרגע שהמכוניות האוטונומיות יכנסו לחיינו. כך אנחנו רואים כי יותר ויותר מקצועות ייעלמו מהעולם ומחשבים יחליפו את בני האדם שביצעו את התפקידים הללו. אך ישנו תחום שנראה כי רובוטים לא יכנסו אליו, לפחות לא בתקופה הקרובה וזהו תחום התכנות. נראה כי רובוטים לא יכנסו אל תחום התכנות מכיוון שחובה שיהיה מגע אנושי בתחום זה. ואם כבר בתכנות עסקנו, אזי נראה כי תחום פיתוח האפליקציות הוא התחום החם ביותר של תכנות. אין ספק כי כיום פיתוח אפליקציות הוא תחום חם ביותר ויותר ויותר אנשים בוחרים לעסוק בתחום זה בגלל שהוא צומח בצורה מהירה והעניין ולא פחות חשוב מכך המשכורות בתחום הן נהדרות ומעולות.  

פיתוח אפליקציה – האם אפשר ללמוד זאת לבד?

אז כיצד אני יכול להיכנס אל תחום פיתוח האפליקציות, האם אני יכול ללמוד זאת באופן עצמאי, או שמא עלי ללמוד זאת בקורס מסודר? ראשית חשוב לומר כי ניתן ללמוד פיתוח אפליקציות באופן עצמאי, אך יש לציין כי הלימוד של התחום באופן עצמאי אינו כה פשוט והוא דורש הבנה עמוקה בשפות תכנות רבות. בנוסף, לימוד בקורס יכול להקנות לכם בסיס הרבה יותר ברור כיצד ללמוד את הנושא וכיצד לעסוק בו. לא רק זאת אלא שמקומות עבודה רבים יעדיפו לקחת בוגר קורס מאשר לקחת אדם שלמד באופן עצמאי. על כן נראה כי ההמלצה לרוב האנשים היא ללכת לקורס וללמוד שם את התחום וכך להתמקצע בו בצורה הרבה יותר מובהקת.

פיתוח אפליקציה – היכן כדאי לי ללמוד?

אז היכן אני יכול ללמוד פיתוח אפליקציות? התשובה היא שבאוניברסיטאות כמעט ולא נוגעים בתחום לימודים זה ויש צורך ללכת למכללות ייעודיות שמלמדות את התחום הזה. הלימודים במכללות ייעודיות יבוא לרוב לאחר לימוד מדעי המחשב באוניברסיטה או במכללה. ללא רקע במדעי המחשב יקשה עליכם להבין את החומרים הנלמדים בקורס פיתוח אפליקציות.

השאר תגובה