קונסולות משחקים – לא רק לילדים

מאז ומתמיד אנשים אהבו משחקים וככל שהם הפכו ליותר מתוחכמים ושילבו יותר יכולות ופקודים שונים, כך ה הפכו להיות אתגר גדול ולא רק בילוי שמטרתו להעביר זמן בלבד. ילדים ידועים כחובבי משחקים גדולים, מהגיל שבו הם יכולים לשחק בצעצועים שלהם ולהתפתח וללמוד לשחק במשחקי מחשב שמותאמים ליכולותיהם. כך, הם גדלים להיות גם מבוגרים שאוהבים קונסולות משחקים, ובהתאם לכך מתפתחת תרבות שלמה של חובבי הטכנולוגיה המתוחכמת הזאת. משחקי מחשב ווידיאו היום התקדמו בצורה כזאת שהם הפכו להיות גיבורי תרבות ועברו אפילו לקולנוע כך שמשחקי הווידיאו והסרטים מזינים אחד את השני וכך קונסולות המשחקים הופכות להיות פופולריות אפילו יותר משהיו.

קונסולות משחקים לשעות הפנאי

אם פעם חשבו שבילוי שעות עם קונסולות משחקים הוא בזבוז זמן והתמכרות להרגל לא מועיל, הרי שהיום יודעים שדווקא קונסולות המחשקים האלה מצליחות לפתח אצל ילדים ומבוגרים כאחד יכולות שונות, ממוטוריקה עדינה, דרך שיפור מהירות תגובה וחשיבה, קשר טוב בין העין ליד ותפיסת המרחב, וקואורדינציה. כמו כן, אצל מבוגרים רבים שמשחקים שעות במשחקים שהם אתגר אמיתי לחשיבה יכולים למצוא יותר דמיון מותח, יותר חשיבה מחוץ לקופסה גם במצבים אחרים בחיים, יותר כושר ריכוז והקשבה משום שמשחקים אלה מחייבים התמקדות במטרה והשקעת מאמץ וריכוז בכל הדרך אליה. כמו כן, חשיבה לא קונוונציונלית בזמן המשחק במשחקים מקונסולות כאלה מתפתחת גם אצל מי שמקפיד לבחור לעצמו את המשחקים הכי איכותיים שגם תורמים להם לאחר מכן, ולא רק לבזבוז זמן.

קונסולות משחקים מיתולוגיות לצד חדשות

הפלייסטיישן הוא קונסולת המשחק האולטימטיבית שכולם מדברים עליה שנים, כשהיא משלבת את כל החידושים האפשריים בכל גרסה חדשה שלה. אקס בוקס וואן מצטרף אליו בחידושים ובקהל המעריצים ההולך וגדל שלו, כך שהוא כבר הפך לשם דבר בעצמו. השיטה שבה קונים את הקונסולות של המשחקים ומתאימים להן אביזרים שונים ומתקדמים, וקונים עוד ועוד משחקים או שוכרים אותם יכולה לגרום למבוגרים רבים, בעיקר גברים, שעות רבות של הנאה ומשחק אתגרי. הקונסולות משווקות במחירים שונים והן נחשבות ליקרות בדרך כלל, אבל אפשר גם למצוא קונסולות זולות יותר עם חבילות שונות של משחקים וחבילות עם אביזרים וציוד של סוני ואפל, יצרניות הקונסולות של המשחקים.

מה יש בקונסולות שאנשים אוהבים?

הקונסולה היא למעשה מחשב שבנוי לפי צורת השימוש בו המתאימה לאחיזה על ידי אנשים ולמשחק, והוא מתחבר למסך טלוויזיה או מחשב. יש גם כאלה שמחברים להן מסך משלהן כך שהן ניידות. בכל קונסולה יש ג'וי סטיק שמשמש לניווט במשחק עצמו. התנועה הזאת של האחיזה בג'ויסטיק וההתרכזות במסך ובמה שקורה עליו היא זאת שמוכרת מההתמסרות של אנשים רבים לקונסולות משחקים בכל גיל. היום הקונסולות כל כך התפתחו שהן משמשות כמחשב לכל דבר ואף אפשר לחבר אותן לאינטרנט כדי להוריד משחקים שונים ולהעשיר את המגוון וההיצע שיש במכשיר. קונסולות משחקים מאפשרות היום להנות מחוויה שלא הכרנו קודם לכן.

השאר תגובה