מה זה אוטומציה

מה זה אוטומציה

אוטומציה היא מונח רחב שיכול לכסות תחומי טכנולוגיה רבים שבהם הקלט האנושי ממוזער. לימודי קורס QA אוטומציה הם דרך מעולה שאיתה תוכלו להיכנס לעולם היי טק המבוקש. במאמר זה נסביר יותר על QA ואוטומציה באופן כללי.

מה זה אוטומציה?

אוטומציה יכולה לכלול כל דבר, החל מסוגים ספציפיים לעסקים כגון: אוטומציה של תהליכים עסקיים (BPA), אוטומציה של IT, אוטומציה שיווקית ואוטומציה תעשייתית. אוטומציה מכסה גם יישומים אישיים כגון אוטומציה ביתית. 

מאמר זה מתמקד בתחומי האוטומציה העיקריים הספציפיים לעסקים של אוטומציית IT ו- BPA. אחת הדרכים לחשוב על סוגי האוטומציה היא לפרק אותה לפי רמת המורכבות – נמוכה עד גבוהה.

אוטומציה בסיסית

אוטומציה בסיסית נוקטת במשימות פשוטות, ראשוניות, ואוטומטית. רמה זו של אוטומציה עוסקת בשימוש בכלים לייעול ולריכוז משימות שגרתיות, כמו שימוש במערכת העברת הודעות משותפת במקום לקבל מידע בממגורות מנותקות.

אוטומציה חכמה

פיתוח תשתיות אוטומציה של תהליכים חכמים, מאפשרת לתהליכים לבצע דרכים המייעלות את כמות התמיכה האנושית הדרושה. לשינוי זה – העברת נטל התהליכים מבני אדם לטכנולוגיה – יש פוטנציאל לעצב מחדש את אופן העבודה למאורגנת הרבה יותר. 

ככל שיותר משימות יתבצעו על ידי אוטומציה של תהליכים, כך בני האדם יהיו חופשיים לעסוק במשימות בעלות ערך גבוה יותר.

אוטומציה בשירות לקוחות

עם פריצות הדרך באוטומציה, חברות יכולות להפוך חלקים קריטיים של פונקציית השירות לאוטומטיות ובכל זאת, להעניק ללקוחותיהם חוויה טובה וחיובית יותר. 

עזרים וירטואליים המופעלים על ידי בינה מלאכותית, יכולים להוזיל עלויות באמצעות אוטומציה תוך העצמת לקוחות וסוכנים אנושיים, ויוצרים חוויית שירות לקוחות מיטבית מקצה לקצה. זוהי דרך מיוחדת שבאמצעותה נוכל להפוך את העולם שלנו למקום נוח ונקי הרבה יותר.

השאר תגובה