מה בין QA לאוטומציה?

קודם כל, נתחיל ונאמר שגם QA וגם האוטומציה הם שני תחומים ששייכים לעולם התכנות. כיוון שעולם התכנות הוא רחב, ישנם תחומים רבים אותם ניתן ללמוד ולהמשיך להתפתח בתחום. מאחר ועולם התוכנה הוא עולם שמשתכלל כל הזמן, תמיד יש מה ללמוד אך הכי חשוב להבין שתמיד יש קשר בין כל התחומים.

 

מה בעצם הקשר בין QA לאוטומציה?

לימודי QA, הלא הם לימודי בדיקת תוכנה, מצריכים תשומת לב רבה לפרטים הקטנים ביותר. כאשר אתם אמונים על בדיקת התוכנה, עליכם להכיר את כל התהליך על כל שלביו, לדעת כיצד למצוא את הבאגים, כיצד לתקנם או להעביר את המידע הלאה.

כאשר יש מגוון רחב של פעולות אותן תצטרכו לעשות שוב ושוב, נכנסת לתמונה האוטומציה. האוטומציה היא זו שמאפשרת לכם לחזור אל אותן הפעולות שוב ושוב מבלי באמת לעשות דבר. כל שאתם צריכים זה ללמוד את שפת הקוד הרלוונטית ובעזרתה ליצור תבניות קבועות. זה תפקיד האוטומציה ולכן הקשר ביניהם די הדוק ודי נצרך.

בדיקת תוכנה היא לא פעולה אחת והיא לא מתקיימת במהירות. לימודי QA הם אלה שמסייעים לכם להבין את התוכנה ולאשר כי היא מוכנה לפעולה. בדיקה כזו שיכולה לקחת שבועות, אם לא חודשים, יכולה להפוך לזריזה יותר באמצעות האוטומציה וכיצד שתגדירו אותה.

כמובן שאתם יכולים לבצע בדיקות תוכנה גם ללא האוטומציה אך קחו בחשבון שהדבר עשוי לעלות לכם בטעויות ובזמן יקר. כשיש כלי עזר שעושה בשבילכם עבודה, ועוד עבודה מדויקת, למה לא להשתמש בו?

 

לסיכום,

האוטומציה יכולה להימצא בכל מקום. במוסדות השונים, במוזיקה וגם בתוכנות הנבנות והקיימות. וכשיש פעולות חוזרות ונשנות שיכולות להיעשות במהירות מחשב ולא בן אדם, העבודה היא פשוטה יותר ובטח שנוחה יותר.

השאר תגובה