אנרגיה סולארית העתיד של העולם

פנלים סולאריים

מגמת המעבר לשימוש באנרגיה סולארית קיבלה תאוצה במאה ה-21 הודות לאפשרויות טכנולוגיות חדשות ולמודעות גוברת והולכת לאיכות סביבה, ראו באתר זה. רבים מבינים היטב שתחנות כוח המתבססות על נפט ופחם מזהמות את הסביבה וגורמות לנזקים בריאותיים ועלייה בתחלואה וכן לפגיעה בבעלי חיים ובצמחייה. לכן ניתן דגש על ניצול מקורות אנרגיה טבעיים, וביניהם קרינת השמש. קרני השמש ניתנות לשימוש חינם לאורך כל השנה, ובמיוחד בישראל, בה האקלים נחשב חם ושעות אור ארוכות ניתנות לניצול בעיקר במהלך חודשי שעון הקיץ. ההחלטה על מעבר לאנרגיה סולארית צריכה להתקבל רק כאשר אתם בטוחים שמתקיימים כל התנאים הנדרשים מבחינה טכנית. אין טעם לחשוב על כך אם שטח הגג קטן מ-40 מ"ר והוא עשוי מחומרים שאינם מתאימים להתקנת מערכת סולארית.

התועלת בהתקנת מערכת סולארית

אם הגג שלכם או של מבנה בבעלותכם מספיק גדול ועשוי מחומרים כמו בטון רעפים או איזכורית (סוג של פח), תוכלו להתקין עליו מערכת של פאנלים סולאריים וכתוצאה מכך לחסוך אלפי שקלים בשנה בחשבון החשמל וגם ליהנות ממראה נקי של הפאנלים בעיצוב מרשים. מדובר במערכת שמיעודת לטווח ארוך של 25 שנה ומעלה ובמהלת קופה זו לא תצטרכו לתחזק חוטי חשמל וארונות אלא את הפאנלים הסולאריים, וזאת ללא סכנת קרינה ממשית. בכך תתרמו לאיכות הסביבה ותיהנו מחיסכון גדול בהוצאות החשמל.

הגידול בשימוש באנרגיה סולארית

שימוש באור השמש לצורך הפקת אנרגיה סולארית הולך ומתרחב עם השנים, זאת מאחר שהוא משתלם לכל ותורם כאמור גם לאיכות הסביבה. ניתן לרכוש מערכות גם בקבוצות של שלושה בתים ומעלה ולשלם גם עבור שירותי תחזוקה של פאנלים סולאריים. אשתקד קבע משרד האנרגיה יעד של 25-30 אחוז שימוש באנרגיות סולאריות בשנת 2030.

השאר תגובה