מד לייזר

מד לייזר

מד לייזר נחשב לאחד ממודדי המרחק המדויקים והמומלצים ביותר לשימוש. כולנו מכירים אותו מניידות המשטרה, אשר נוטות לעמוד בצידי כבישים מהירים ולנסות לאתר נהגים שאינם שומרים על המהירות המותרת. מדובר על כלי מדידה מדויק במיוחד, המאפשר למדוד מרחק בדיוק אופטימלי ללא שום צורך להתקרב פיזית אל העצם הנמדד. מסיבות אלו בדיוק, ניתן למצוא את מד הלייזר בשימוש יומיומי של לא מעט גורמים שונים. הוא משמש למשל בתחומי הרפואה, תחום הארכיטקטורה, תחום ההנדסה וכמובן בתחום החיתוך התעשייתי. מדובר על כלי מדידה חדיש ומשוכלל, המאפשר מדידה של גורמים שונים בצורה האידיאלית ביותר. 

מה מעולם לא סיפרו לכם לגבי מד לייזר?

עקרון הפעולה של המכשיר מתבסס על הקפצת קרן לייזר גלויה מעל משטח נייח. למעשה, מד הלייזר מקבל את ההשתקפות של העצם דרך העדשה שלו, דבר המאפשר לו לחשב את זמן הטיסה או את שלב הפאזה הנחוץ. לאחר מכן, הוא מסוגל לתרגם את התוצאות המתקבלות למדידה דיגיטלית. השימוש במכשיר פשוט במיוחד, יש צורך רק להצביע על העצם הרצוי ולהקליק על הכפתור. בדרך כלל, תתקבל תוצאה תוך פחות משנייה אחת. בצורה כזו, ניתן למדוד מרחקים, ללא שום צורך לטפס על הרים או לכתת רגליים למרחקים ארוכים. כדאי לדעת כי ניתן היום למצוא בשוק מדי לייזר שונים, כאשר הדגמים המשוכללים יותר מכילים אופציות רבות ומגוונות. ניתן למשל, למצוא מכשירים המאפשרים למדוד שטחים, למדוד נפחים, לבצע חישובים מסובכים בזמן אמת, לשמור מדידות קודמות בזיכרון הפנימי שלהם ועוד.

מהם היתרונות של מד לייזר?

כאמור, מדובר על מכשיר מדידה משוכלל וחדשני, המספק תוצאות מדויקות תוך שנייה אחת בלבד. לא ניתן כלל להשוות את היכולות של מד הלייזר לבין סרט המדידה הקלאסי. מד הלייזר מנצח את שיטות המדידה הישנות, בזכות הדיוק הרב שלו, פשטות ההפעלה שלו והיכולת לקבל תוצאות מהירות ללא שום מאמץ. מעבר לכך, מדובר על מכשיר בטיחותי לשימוש, שאינו מצריך למידה מיוחדת וכל אחד יכול להשתמש בו, ללא שום צורך בידע מקדים. חשוב כמובן לרכוש מד לייזר איכותי, המגיע מחברה מוכרת וידועה.

לסיכום, מד לייזר נחשב למכשיר המדידה המומלץ ביותר, הקיים היום בשוק. חשוב לבחור במכשיר מקצועי העומד בתקנים המחמירים ביותר.

 

השאר תגובה