איך עושים סקר קרקע

סקר קרקע

אחד הסקרים הסביבתיים החשובים ביותר שיש לבצע, הוא סקר קרקעות. מדובר בסקר ייחודי, אשר מטרתו לבחון האם הקרקע כשירה לצורך ביצוע עבודות שונות או שמא, מדובר בקרקע מזוהמת שלא ניתן להתעסק איתה, לא ניתן לבצע עליה פרויקטים שונים, בין אם מדובר בפרויקטים של בנייה, חקלאות, תשתיות וכדומה. 

בשביל להבין איך עושים סקר קרקע, צריך להבין את המשמעות ואת התפקיד של הסקר. נניח ואנחנו יזמים שרוצים להקים מבנה על קרקע מסוימת, בין אם מדובר בקרקע שכבר יש עליה מבנה מסוים ובין אם מדובר בקרקע פנויה. מן הסתם, אנחנו נרצה לקבל את כל האישורים וההיתרים לצורך ביצוע הפרויקט, לשם כך, יש לוודא שהכל תקין ואפשרי, שאין שום מניעה לביצוע הפרויקט בשום צורה שהיא. 

אחד הדברים שהרשויות יבקשו מאיתנו לבדוק, זה האם הקרקע נקייה, האם ניתן לבצע עבודות על הקרקע. שכן אם מדובר בקרקע מזוהמת בגזים, רעלים או כל דבר אחר, הרי שלא נוכל לבצע את הפרויקט, אלא אם ננקה את הקרקע לגמרי. שכן, אם נבצע את הפרויקט ונאכלס את המבנה, אנחנו מסכנים בכך את כל מי שירכוש בו נכסים או ישתמש במבנה בצורה כזו או אחרת (ואנחנו עלולים לסכן גם את תהליכי הייצור השונים שיתרחשו, בו, את הסביבה ולייצר נזק עקיף עצום). לכן, חשוב לערוך סקר קרקע. 

כיצד עורכים סקר כזה

ברמת העיקרון, אנחנו משתמשים במספר כלים לשם כך. ראשית, לוקחים דגימות מן הקרקע במקומות שונים למעבדה, ובוחנים האם מדובר בקרקע מזוהמת או לא. 

כמו כן, נביא אנשי מקצוע עם מכשור מתאים שיבחנו את הקרקע בשטח. יתרה מזו, הם גם יבחנו את ההיסטוריה של הקרקע בשביל לדעת מה נעשה עליה בעבר וכיצד. 

השאר תגובה