סליקת כרטיסי אשראי: מה זה ולמי זה מתאים?

סליקת כרטיסי אשראי

כיום יותר ויותר אנשים מבצעים באופן מקוון קניות ויותר עסקים מבינים שמדובר בהזדמנות לנפח את נתח העסקאות, ועל כן חשוב להבין כיצד מסייעים ללקוח להשלים רכישה, ופה התרומה הגדולה של סליקת כרטיסי אשראי נכנסת לתמונה.

חשיבות השיטה

ראשית נסביר מהי סליקת אשראי ולאחר מכן יהיה יותר קל להבין למה יש לצפות ומדוע השיטה כה יעילה. ובכן סה"כ מדובר בדרך להעביר תשלום בין שני צדדים (מוכר וקונה). שיטת העברה זו מאוד נוחה ואף בטוחה, ועל כן צוברת תאוצה, במיוחד כאשר בוחנים את הנתונים לעומק ומוצאים שלא מעט עסקאות "קופאות" בשלב העברת התשלום, ולו כי הלקוח חש חוסר אמון במערכת, נדרש למלא אינספור פרטים, אין לו זמן להרים שיחת טלפון עבור קבלת מענה אנושי ובאופן כללי חש חוסר אונים מהול בחשש בשלב התשלום.

קהל יעד

פתרון סליקת אשראי פונה למגוון ספקים ועסקים, כך שעבור צרכים שונים פותחו אופציות שונות וממוקדות צורך. מכאן שאפשרי למצוא מענה ייחודי עבור חברות הביטוח, משרדי עורכי דין, משרדי נסיעות, רשתות מזון, חוגים, אקדמיה, חברות ליסינג, חברות ייעוץ וכדומה. שנדגים? ניתן למצוא סליקת אשראי שעומדת בתקן אבטחה PCI DSS, סליקת אשראי שמותאמת לחנות וירטואלית, שמותאמת להוראת קבע, שמותאמת למערכת קנייה בטוחה ואף שמייצרת חותמות דיגיטליות. משמע כל עסק עשוי להזדקק למענה מעט שונה, ועל כן חשוב שהמערכת תדע להתאים את עצמה באופן שהלקוח יוכל ליישם את הרכישה במהירות ובביטחון – באמצעות כמה פעולות ממוקדות. לאור הדברים כל אתר שמוכר דבר מה (או שלחלופין מספק שירות) צריך להחזיק במערכת סליקה, כאשר פה נמצא שלל תתי אופציות שנבדלות אחת מהשנייה בהתאם לצורך ולקהל היעד.

סוגי כרטיסי אשראי

חשוב לציין שלקוחות שונים עושים שימוש בכרטיסי אשראי שונים ועל כן על מערכת הסליקה לעבוד מול מגוון סוגי כרטיסים (הן בינלאומיים והן ישראליים). מה עוד? כיום ניתן למצוא מגוון אופציות תשלום מקבילות, כאשר תשלום באמצעות פייפל גם כן צובר תאוצה. עם זאת, סליקה באמצעות כרטיס האשראי הינה השיטה המובילה, ואין זה כלל משנה אם הכרטיס קשור לבנק, נחשב כחוץ בנקאי, או שמדובר בכרטיסי אשראי שניתנים להטענה.

ביטחון דו צדדי

תהליך סליקת כרטיס אשראי מאוד ידידותי למשתמש. כל שיש לעשות הנו להזין את פרטי הכרטיס ולהשלים את הרכישה, וזאת לצד הידיעה שרמת האבטחה מאוד גבוהה. מכאן שמראש ניתן לדעת שלא יתאפשר לפרוץ למאגר המידע, או אפילו לקבל מידע בסיסי אודות זהות הרוכשים. כמו כן, כיוון שחשוב ששני הצדדים יהיו רגועים (כולל הצד של בית העסק), מערכת הסליקה כוללת מנגנון שמאפשר לקבל אישור בזמן אמת אודות ביצוע העסקה. על מנת לבצע זאת יש צורך במילוי טופס מאובטח (ומקוון), כך שבתוך כמה שניות חברת האשראי מעבדת את הנתונים ומאמתת אותם. מכאן שבעלי עסק אינם צרכים לחשוש, אלא רק ליהנות מהגדלת העסקאות.

קלות רווחית

לסיכום נציין שכיום החיים של הלקוח ושל המוכר הרבה יותר קלים. אין צורך להחזיק כוח אדם מיותר רק על מנת שייקח טלפונית פרטי חשבון, אין צורך שהרכישה תיצמד לשעות פעילות העסק ואפילו אין צורך לחשוש להעביר את פרטי כרטיס האשראי – כי היום הכול הרבה יותר מהיר, בטיחותי ונוח, כך כל שנותר לעשות זה להתקדם ולנצל זאת!

השאר תגובה