ניהול חניונים – איך תעשו את זה נכון

ניהול חניונים

החניונים הפרוסים ברחבי הארץ הפכו להיות לפתרון מהיר ויעיל עבור כל בעלי הרכבים. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר רכבים על הכביש, הסיבה לכך נובעת מכמה גורמים כמו הענקת רכבי חברה לעובדים לצורך זמינות ומענה מידי במידת הצורך. בנוסף משפחות עם ילדים לרוב נאלצות לרכוש שני רכבים לכל הורה, כך שכל אחד מהם יהיה זמין תמיד לצורך הכנסת הילדים למסגרות החינוך, הוצאתם, לקיחתם הבלתי צפויה לרופא ועוד.

רוב החניונים הם בבעלות פרטית. כך שכל רכב הנכנס לחניון משלם לעסק פרטי על שירותי החניה שהוא מאפשר לו. ישנם גם חניונים מרכזיים של חברות משרדים גדולות הנותנות מענה לעובדיהם, כך שאינם יצטרכו לבזבז זמן יקר על חיפוש חניה בשעות הבוקר כשהם מגיעים לעבודה.

תחזוקה וניהול של חניון אינו דבר פשוט. אם ישנה תקלה, הרכבים אינם יכולים לצאת כלל מהחניון וכך נגרמת עוגמת נפש לכולם. על מנת שהחניון יפעם באופן יעיל וטוב עבור העסק וגם מקבלי הישרות, חשוב לנהל אותו בצורה נכונה ואפקטיבית.

שימוש במערכות ניהול מתקדמות

הדבר הראשון לו צריך לדאוג באחזקת חניון, פרטי או משרדי, הוא שימוש במערכת ניהול מתקדמת לצורך תפעולו השוטף שמסוגלת לבצע ספירת רכבים בחניונים ועוד פעולות. בעבר היה נהוג להציב שומר אנושי בכניסה לחניון, והוא היה פותח וסוגר את הכניסה לחניון, גובה תשלום ועוד.

על מנת לחסוך בעלויות הגבוהות של כוח אדם, מומלץ להשתמש במערכת ניהול שאינה מצריכה שומר אנושי וגם מאפשרת בקרה רציפה בכל זמן נתון על הרכבים שנמצאים בחניון.

הצבת מצלמות אבטחה ובקרה

כמו בכל עסק מומלץ להציב מצלמות אבטחה במקום על מנת להבטיח את הגנת המקום וגם את ביטחונם של מקבלי שירות החניה שחונים את הרכב בחניון. מומלץ להתקין מספר מצלמות אבטחה שיכסו את כל שטחי החניון בכל פינה, ולחבר אותן למערכת בקרה ראשית שתמצא במשרדי ההנהלה של החניון.

מערכות תשלום אוטומטיות

על מנת שמקבלי שירות החניה יוכלו לצאת ולהיכנס לחניון במהירות וללא תלות בגורם אנושי, כדאי להציב בחניון מערכת אוטומטית שדרכה ניתן יהיה לבצע תשלום על החניה באופן מבוקר ומסודר.

מידע נוסף תוכלו למצוא באתר https://toplines.co.il/

השאר תגובה