צילום בתנועה

צילום בתנועה

אי אפשר לדבר על מצב הפרטיות שלנו מבלי להיזכר בספר של ג'ורג' אורוול 1984 שם מתואר עולם בו הממשלה מפקחת על כל פרט ופרט בחיים שלנו ויודעת הכול עלינו. אז נכון אנחנו עדיין לא נמצאים במקום הזה אך נראה כי אנחנו בכל זאת בדרך לשם. ומנגד אי אפשר להתעלם מכך כי הקדמה לא יכולה לעצור וכי פעמים רבות יש חשיבות גדולה לכך שיצלמו את המרחב הציבורי ויפקחו עליו. עליכם להבין כי יש להבחין בין המרחב הפרטי ובין המרחב הציבורי שם רמה מסוימת של פיקוח הכרחית וזאת עקב העובדה כי הפיקוח הזה נועד לאתר פשועים ומחבלים. על רקע זה יש לציין כי צילום בתנועה הוא כלי הכרחי במאבק בפשע ובמאבק במחבלים וזאת עקב העובדה כי הגורמים הללו הם לא סטטיים אלא זזים כל הזמן ואנו חייבים לפקח עליהם ב24/7 וזהו משהו שאסור להתפשר עליו.

היכן יש צורך לבצע צילום בתנועה?

אם כן כבר ציינו כי צילום בתנועה, כמו שניתן לראות באתר http://slpr.co.il/ הוא קריטי במרחב הציבורי אך נשאלת השאלה היכן בדיוק יש לעשותו? אם כן אתם צריכים להבין כי בין היתר יש לבצע את הצילום בקניונים, בחניונים, בכבישים, ברחובות ובכל מקום ציבורי אחר שאתם מעלים על הדעת. פעמים רבות הצילום הוא הרמז היחיד שיש לרשויות האכיפה בכדי שהם יוכלו לאתר את מבצע הפיגוע ובכדי להבטיח כי הם יוכלו לדעת מה בדיוק אותו אדם עושה. על כן יש קשר ישיר בין הגנה על שלום הציבור ובין צילום ותעיד העובדה כי בערים רבות בעולם מרשתים את הרחובות עם מצלמות וניתן לראות זאת בלונדון ובערים רבות וגדולות לא פחות.

מה העתיד של צילום בתנועה?

ניתן להתווכח האם כבר לא נחצה הרף של פרטיות בעולם הצילום, אך אי אפשר להתכחש כי בעתיד הפרטיות שלנו תופר פי כמה. התחזיות מדברות על כך כי בעתיד נוכל לאתר באמצעות תוכנה ייעודית וצילום אנשים מבצעי פשע אשר עוד לא ביצעו את הפשע וזאת רק על סמך ניתוח הפנים שלהם וכך נוכל מראש למנוע מן הפשע להתרחש.

השאר תגובה