למה פיתוח אפליקציות לאנדרואיד הוא הצעד הראשון המומלץ למפתח מתחיל

ux-787980__340[1]

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ולאפל אלה התחומים החמים בשוק התכנות והפיתוח. אנדרואיד של גוגל ו-iOS של אפל הן הדומיננטיות ביותר מבין פלטפורמות פיתוח אפליקציות. ההחלטה בין פיתוח לאנדרואיד או לאפל בחברות גדולות תהיה לעיתים פחות משמעותית, בעיקר כי יש בידן לפתח אפליקציות לשתי הפלטפורמות. ליזמים ועסקים קטנים שלא זכו לקבל הפחתת ארנונה והם חייבים לקוחות בכדי להשיג כסף, ההחלטה הזו יכולה להיות גורלית. עבור מפתח אפליקציות בתחילת דרכו, אספנו מספר סיבות מדוע להתחיל את הדרך באנדרואיד זו החלטה נבונה. עם זאת, חשוב כי לשתי מערכות ההפעלה יתרונות וחסרונות, ולעיתים קרובות יומלץ ללמוד את שתי הפלטפורמות (לפחות) כדי להתמקצע בתחומים רחבים יותר.

יתרונות התכנות לאנדרואיד

  • פיתוח אפליקציות לאנדרואיד בשפת JAVA. JAVA היא שפת תכנות נפוצה מאוד בהרבה מאוד תחומים שונים בתוך עולם פיתוח התוכנה. בנוסף, JAVA נחשבת לשפת פיתוח שהינה יותר ידידותית למפתח המתחיל שרק נכנס לעולם שפות התכנות. JAVA פותחת את דלת הכניסה ובהמשך הדרך, אם תחליטו שפיתוח אפליקציות זה לא עבורכם, שליטה ב-JAVA תפתח לכם דלתות לעוד משרות פיתוח שונות בעולם ההיי-טק. לעומת שפות התכנות של אפל (Swift לדוגמה), המחייבים עבודה במחשב מק, JAVA מאפשרת עבודה על פיתוח אפליקציות מפלטפורמות שונות- ווינדוז, LINUX ועוד.
  • יכולות ניוד האפליקציה שלכם בין מערכות הפעלה- מה זה אומר? בגלל ש-JAVA תומכת במגוון רחב של פלטפורמות, העברה והטמעה של האפליקציה המתוכנתת ב-JAVA לפלטפורמות אחרות נעשית בקלות רבה יותר.
  • הגוגל פליי לעומת האפ סטור- אחרי פיתוח האפליקציה היא צריכה לעלות לחנויות האפליקציות. שתי החברות הדומיננטיות עובדות בצורה מאוד שונה, והתהליך שמפתח צריך לעבור כדי שהאפליקציה או העדכון יעלו לאוויר ב- App Store הוא ארוך וקפדני יותר. פיתוח אפליקציות לאנדרואיד נותן את היתרון של העלאה יחסית מהירה ל-Google Play. יתרון זה משמעותי עבור אפליקציות שמתעדכנות לעיתים קרובות. כמו-כן יכולת התגובה המהירה יכולה לייצר קשר אמון טוב יותר עם הלקוחות- מרגע שבו הם מתלוננים על תקלה, ניתן במהירות ובקלות לעדכן את הגרסה.ux-789162__340[1]

ומה עם הכסף?

בוגרי קורס פיתוח אפליקציות יכולים להרוויח המון כסף. פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או לאפל יעלה באופן שונה לפי סוג האפליקציה, לאיזה קהל יעד היא מכוונת וכו', לכן ישנו ויכוח ותיק בין מפתחי אפליקציות מה עולה יותר- לפתח אפליקציה לאנדרואיד או לאפל. מחיר ההרשמה הוא נמוך יותר ממחיר ההרשמה לאפ-סטור, אבל לפעמים התשלום הגבוה יותר לאפל יצדיק את עצמו- הכל תלוי בתכנית העסקית אל מול נתוני הצריכה של מערכות ההפעלה. לדוגמה- אנדרואיד נמצאה כנפוצה יותר מאפל, אך הלקוחות של אפל נתפסים כעשירים יותר ושהמוכנות שלכם לשלם על אפליקציה (או לשלם יותר) היא גבוהה יותר. אין אמת אחת בנושא הזה, מאחר ויש כל כך הרבה מאפיינים וגורמים שצריך לקחת בחשבון. מפתחי אפליקציות מובילים בטבלאות השכר של 2017 (לפי פרסום אתר נישה), והדרישה להם מאוד גבוהה, כפי שניתן להבין מהשימוש הגלובלי האינטנסיבי סמארטפונים.

השאר תגובה