מה מייחד את תהליך הפוליש קריסטל?

פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש המתאים להברקת מרצפות אבן, ובעיקר לרצפת שיש. אדריכלים ומעצבים השתמשו באבן טבעית ברוב היצירות החשובות שלהם. במדינות רבות בכל רחבי העולם משמשת האבן כבחירה המקובלת למבנים רבים, ובעיקר לריצופם.

צורת האבן הטבעית מתגבשת במשך מיליוני שנים, אך טיפול לא נאות יכול להרוס את היופי של הטבע ממש בתוך דקות. למרות שאנו בדרך כלל חושבים על אבן כעל חומר קשה, בפועל האבן היא חומר נקבובי שיכול לספוג נזילות וכתמים אם אינו מטופל כראוי.

חול, חצץ, ולכלוך עלולים לגרום נזק למשטחי אבן טבעית כי הם שוחקים אותם. הפתרון לשחיקה הטבעית ולאבדן הברק של מרצפות האבן הוא פוליש. אבל לא כל סוגי הפוליש מתאימים לכל סוגי המרצפות שעשויים מאבן, כך למשל פוליש קריסטל לא מתאים לדוגמה למרצפות גרניט פורצלן או לאריחי קרמיקה. הסיבה לכך שפוליש קריסטל אינו מתאים לסוגי אבן אלו היא כי ההברקה של הקריסטל נעשית באמצעות חימום וקרצוף עם צמר פלדה, שמחדיר את החומרים לתוך המרצפות, ואריחים כמו קרמיקה או גרניט אינם סופגים חומר, לכן ההשפעה של פוליש קריסטל עליהם אינה כדאית, משתלמת או מוצדקת.

מה זה בעצם פוליש קריסטל?broom-1837434__340[3]

פוליש קריסטל הוא למעשה תהליך החזרת הברק והבוהק למרצפות. פוליש קריסטל כולל שילוב של תגובה חומצית מכאנית ומבוקרת. החומרים שבהם נעשה שימוש לצורך טיפול פוליש קריסטל לרצפות הם מוצרים המכילים גם יכולת מירוק אשר מסייעת להסיר שריטות קטנות מהרצפה, ולייצר שכבה בוהקת מחודשת.

השלב הראשון של שיקום רצפת השיש הוא מירוק וצחצוח. בשלב זה יוסרו כל סימני הבליטות, החספוס והשחיקה שנוצרו באריחים והרצפה תהפוך ליותר ישרה וחלקה. שלב זה יכול גם להסיר שריטות וכתמים עמוקים.

תהליך המירוק של פוליש קריסטל נעשה בדרך כלל כאשר יש על הרצפה הקיימת כמות גבוהה של שריטות וכתמים, ואז התוצאה ניכרת לעין מאוד. תהליך זה נעשה בעזרת רפידות יהלומים על מנת להבטיח עקביות בתהליך הליטוש של הרצפות.

לפני תחילת הפוליש קריסטל, הדבר החשוב הראשון שנעשה הוא ניקוי הרצפה המושחזת בעזרת סמרטוט מיקרופייבר, בכדי לאסוף את כל החלקיקים העדינים של האבן, האבק והחול. בשלב הבא תעשה על הרצפות העבודה עם מכונת הפוליש קריסטל, שתבצע יצירה בתוך הליך חימום של שכבת מגן מבריקה על פני השיש, כתוצאה מתהליך כימי מורכב. המון אנשים שואלים האם ניתן להשתמש בשואב אבק רובוטי לאחר כל התהליך. התשובה כמובן היא שכן, ניתן להשתמש.

מהם היתרונות המובהקים של פוליש קריסטל?

  • עלייה ברמות ההברקה של הרצפה שתזכה למראה בוהק כבדולח.

• הענקת עמידות גבוהה יותר למשטח הרצפה וכן פחות נקבוביות שעלולות לצבור לכלוך.

השאר תגובה